כללי

לימודי תעודה מקצועות – באלו מקצועות מספיק לימודי תעודה

עולם הלימודים מתחלק, כפי שאנחנו יודעים, לדרגות, רמות שונות. ברמה הגבוהה ביותר, נמצאים לימודי תואר, כאשר גם פה יש מדרג ברור בין לימודי תואר ראשון, שני ותארים מתקדמים יותר. מתחת ללימודי תואר, ישנם לימודי תעודה מקצועית, וברף הנמוך, נמצאים לימודים אשר מספיק לעבור קורסי הכשרה או קורסים סטנדרטיים, בשביל לרכוש ידע ולקבל הסמכה בנושא.

למרות שיש מדרג ברור בין סוגי לימודים ורמות התעודה, הרי גם דרך לימודי תעודה אפשר לרכוש מקצוע, יש לא מעט מקרים שזה יכול להשתלם, גם בגלל העובדה שזה מספיק ואין צורך במשהו מעבר וגם בגלל, שהלימודים נמשכים פחות זמן מלימודי תואר. זאת למרות שישנם מקצועות, בהם גם במסגרת לימודי תעודה, הלימודים יכולים להימשך שנתיים ואף שלוש.

לפני שנסביר היכן ניתן למצוא לימודי מקצוע תעודות, צריך להדגיש, זה לא מספיק רק לבחור מקצוע רלוונטי, אנחנו צריכים גם לבחון את סוג ואיכות המוסד, על מנת שנוכל לבחור את המקום הנכון בו נוכל ליהנות מלימודים ברמה גבוהה, לרכוש תעודה ולעסוק בתחום באופן מורשה.

דוגמאות לתחומים בהם אנחנו יכולים להסתפק בלימודי תעודה

שיווק ופרסום – לצד לימודי תואר, אנחנו יכולים למצוא גם מסלולים של לימודי תעודה בתחום זה. בוודאי בכל מה שקשור לשיווק דיגיטלי. מדובר במסלול לימודים שמכין את הסטודנטים לעולם השיווק של ימנו.

יישוב סכסוכים וגישור – גם כאן, לצד לימודי תואר, אנחנו יכולים למצוא מוסדות בהם ניתן ללמוד במסלול תעודה. זה יכול להתאים לבעלי מקצוע בתחומים שונים, שאין להם זמן ללימודי תואר בתחום.

חינוך והוראה – אחד התחומים הפופולאריים ביותר כיום במסגרת לימודי תעודה, הוא תחום ההוראה. במסגרת תחום זה ניתן לקבל תעודה שמאפשרת לסטודנטים לעסוק בתחום ההוראה ברמות ובכיתות שונות.

הנהלת חשבונות – גם זה תחום מאוד פופולארי אשר מספיק להירשם ללימודי תעודה. במקרה זה, אפשר למצוא רמות שונות של לימודים עם תעודות בכל שלב ושלב.

תרגום ושפת סימנים – תחומים אלו מאפשרים לעסוק בתרגום בשפה ספציפית וכן, ניתן להתמחות בנושא של תרגום לשפת הסימנים.